Dzialaj Lokalnie logo                    Fundacja logo

Od 1 sierpnia do 31 grudnia 2017r. Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Sarzyna we współpracy z Zespołem Szkół w Sarzynie i OSP Sarzyna realizować będzie projekt „Od przedszkolaka do strażaka”. Na realizację projektu pozyskano dotację w kwocie 4.700 zł ze środków programu „Działaj Lokalnie”.

Projekt polega na szeroko pojętej promocji Ochotniczej Straży Pożarnej jako elementarnego składnika tożsamości regionalnej, ale jednocześnie wzorca zachowań i narzędzia wychowawczego, które stanowi doskonałą podstawę rozwoju młodego pokolenia. W ramach projektu zaplanowano między innymi: wycieczki, turniej, szkolenia, wystawę oraz konkurs.

Celem wycieczek przedszkolaków do OSP będą spotkania, pokaz sprzętu i umiejętności oraz wzbudzenie zainteresowania i zaufania do zawodu strażaka, pokazanie znaczenia tej służby. Turniej pozwoli poznać charakter pracy strażaków, pokaże znaczenie sprawności fizycznej w życiu, zintegruje starsze pokolenie strażaków – ochotników z ich potencjalnymi następcami, pozwoli odkryć dzieciom i młodzieży ich talenty. Uczniowie klas VI-VIISP i II-IIIG, oprócz szkoleń w zakresie sztuki strażackiej, przejdą trening sprawności oraz poznają zasady udzielania pierwszej pomocy. Młodzież zostanie wyposażona w stroje, a na zakończenie projektu zaprezentuje  swoje umiejętności na pokazach strażackich. Będzie to przygotowanie do służby w OSP.

W Domu Kultury w Sarzynie przygotowana zostanie wystawa „Tradycje strażackie Sarzyny”, na której zgromadzone zostaną zdjęcia, dawne i obecne wyposażenie oraz wspomnienia członków OSP. Wystawa będzie ogólnodostępna dla mieszkańców, przygotowany zostanie również wirtualny spacer, który zostanie zamieszczony na stronie internetowej szkoły. Poza tym, odbędzie się konkurs plastyczny o zasięgu gminnym w trzech kategoriach wiekowych „Strażak to nie tylko zawód”, w którym przewidziano po trzy miejsca i dwa wyróżnienia w każdej kategorii.

 straz

Licznik

Odsłon artykułów:
237679

Goście

Odwiedza nas 3 gości oraz 0 użytkowników.

Main Page Contacts Search