Dnia 08.06. 2018r. na obiekcie sportowym MZKS „Unia” w Nowej Sarzynie odbył się XIII Marszobieg zorganizowany przez Zarząd Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Leżajsku oraz Miejsko- Gminny Klub Honorowych Dawców Krwi PCK w Nowej Sarzynie.

Imprezę zorganizowano w ramach ogólnopolskiej akcji „Bezpieczne Wakacje”. Celem marszobiegu jest promowanie bezpieczeństwa dzieci podczas letniego wypoczynku. Uczestniczyły w nim drużyny z klas IV – VI szkół podstawowych z terenu Miasta i Gminy Nowa Sarzyna. Rozgrywki przeprowadzono w trzech etapach: pierwszy to bieg na czas, drugi obejmował zakres wiadomości dotyczący bezpieczeństwa na wakacjach i trzeci - praca plastyczna związana z 100 rocznicą odzyskania niepodległości.

Pytania konkursowe zadawali przedstawiciele policji, służby zdrowia, straży pożarnej i ochrony środowiska. Uczniów naszej szkoły przygotowała pani Joanna Madej, a wśród. jej reprezentantów znalazło się 8 osób: Sabina Wośko, Marlena Szczerbaty, Fabian Zygmunt, Kinga Paszek, Roksana Paszek, Grzegorz Gąska, Hubert Paszek i Maciej Węglarz.

Drużynowo zespół zajął drugie miejsce w gminie, natomiast za pracę plastyczną uczniowie zdobyli pierwszą lokatę.

Joanna Madej

Licznik

Odsłon artykułów:
276893

Goście

Odwiedza nas 16 gości oraz 0 użytkowników.

Main Page Contacts Search