27 maja 2018r. w Bazylice oo. Bernardynów w Leżajsku miał miejsce   XVII Regionalny, XI Podkarpacki Przegląd Pieśni Maryjnej "Znak Nadziei" . W czterech częściach tego przeglądu prezentowali się soliści, zespoły wokalne, chóry i orkiestry, wykonując utwory ku czci Matki Bożej. Organizatorzy tego pięknego wydarzenia to:

  • Zespół Szkół Licealnych im. Bolesława Chrobrego w Leżajsku,
  • Klasztor oo. Bernardynów w Leżajsku,
  • Starostwo Powiatowe w Leżajsku,
  • Urząd Miejski w Leżajsku,
  • Miejskie Centrum Kultury w Leżajsku.

Nasza szkoła bierze w nim udział od roku 2002 w bardzo różnych zestawieniach . Były już prezentacje chóralne, wokalne, wokalno – instrumentalne, a także połączone siły flażolecistów ze szkół w Sarzynie i Rudzie Łańcuckiej.

W tym roku zespół wokalny w składzie: Aleksandra Jaworska (kl. 6b) , Julia Czadowska, Aleksandra Wośko (kl.2b), Marta Baj, Aleksandra Kostek, Karolina Paszek, Joanna Zebzda i Maciej Łyko (kl. 3) wykonał dwa utwory: „Maryjo, śliczna Pani” oraz „Obudź mnie do wiary Matko” w układach dwugłosowych. Intensywne próby dały zamierzony efekt. Zespół pięknie reprezentował swoją szkołę. Takie momenty dają wiele satysfakcji i motywują do pracy z młodzieżą. Szkoda, że trzecioklasiści kończą naukę w gimnazjum… Myślę, że w razie potrzeby wspomogą nas jako absolwenci szkoły w Sarzynie.

Edyta Zygmunt

 

Licznik

Odsłon artykułów:
276891

Goście

Odwiedza nas 15 gości oraz 0 użytkowników.

Main Page Contacts Search