W dniu 18.09.2018r. odbyło się spotkanie profilaktyczno-edukacyjne dla klas I – III z dzielnicowym- starszym sierżantem Andrzejem Urbanem z Komisariatu Policji w Nowej Sarzynie. Tematem pogadanki była „Bezpieczna droga do szkoły”.

Pan policjant przypomniał zasady bezpiecznego poruszania się po drodze w przypadku, kiedy nie ma chodnika lub pobocza, prawidłowego przekraczania jezdni, zachowania w miejscach oczekiwania na przyjazd autobusów. Podkreślił także, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych na odzieży czy plecakach, zwłaszcza po zmroku. Przestrzegał najmłodszych przed zabawami w pobliżu jezdni.

Uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, zadawali wiele pytań dotyczących bezpieczeństwa. Wykazywali się również dobra znajomością zasad przechodzenia przez jezdnię, jak również znaków drogowych.

Takie spotkania w naszej szkole odbywają się od wielu lat i przynoszą wynierne efekty. Mamy nadzieję, że i tym razem wiedza teoretyczna, jaką mieli okazję sobie przypomnieć, znajdzie zastosowanie w praktyce.

L. Paszek

Licznik

Odsłon artykułów:
269496

Goście

Odwiedza nas 19 gości oraz 0 użytkowników.

Main Page Contacts Search