W ramach realizacji projektu edukacyjnego „Bezpieczni w świecie – bezpieczni w necie” w oddziałach przedszkolnych i w klasach I – IV odbyły się spotkania z policjantem z Komendy Powiatowej Policji w Leżajsku. Podczas spotkań dzieci i uczniowie zapoznani zostali z zasadami bezpiecznego zachowania się na drodze.

W czasie spotkań dzieci miały możliwość obejrzenia filmików instruktarzowych:

  • „Ostrożnie z obcymi”
  • „Bezpieczna droga”
  • „Gdzie szukać pomocy? – numery alarmowe”
  • „Rady dla pasażerów”.

Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniach, większość doskonale wiedziała, jak należy zachować się na drodze, podróżować samochodem, gdzie szukać pomocy w razie zagrożenia i jak postąpić w sytuacji, gdy zaczepi ich osoba, której nie znają.

Policjant przypomniał również wszystkim, jak ważne jest noszenie odblasków podczas poruszania się po zapadnięciu zmroku. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały od pana Policjanta opaskę odblaskową.

Dyrekcja SP w Sarzynie i uczniowie wraz z wychowawczyniami składają serdeczne podziękowania Komendantowi Powiatowemu Policji w Leżajsku- Panu podinspektorowi         Z. Wierzchowskiemu za wspaniałe spotkania z policjantami.

Projekt współfinansowany ze środków programu „Działaj Lokalnie X” Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanego we współpracy z Akademią Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Fundacją Fundusz Lokalny w Leżajsku.

Koordynatorzy projektu:

mgr Elżbieta Toś, mgr Sylwia Dubiel

Licznik

Odsłon artykułów:
280094

Goście

Odwiedza nas 23 gości oraz 0 użytkowników.

Main Page Contacts Search