W ramach realizacji projektu edukacyjnego „Bezpieczni w świecie - bezpieczni w necie” w klasach I – IV i w oddziałach przedszkolnych odbyły się zajęcia z wykorzystaniem „Miasteczka Ruchu Drogowego ”. Policjanci z wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Leżajsku pokazali uczestnikom spotkań , jak przez zabawę i wspólne ćwiczenia można wzbogacać się o nową wiedzę.

W trakcie zajęć edukacyjnych uczestnicy ćwiczyli prawidłowe przechodzenie przez przejście dla pieszych bez- i z sygnalizacją świetlną. Przypomniano o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym, wyjaśniono, kiedy radiowóz jest pojazdem uprzywilejowanym. Dzięki elementom miasteczka drogowego dzieci mogły wcielić się w role uczestników ruchu, kreując bezpieczne zachowania na drodze w różnych sytuacjach.

Zwrócono uwagę na numery telefonów alarmowych oraz niezbędne informacje, jakie należy przekazać, dzwoniąc na wybrany numer alarmowy.

Dyrekcja SP w Sarzynie oraz uczniowie wraz z wychowawczyniami składają serdeczne podziękowania Komendantowi Powiatowemu Policji w Leżajsku- Panu podinspektorowi Z. Wierzchowskiemu za wspaniałe spotkania z policjantami.

Projekt współfinansowany ze środków programu „Działaj Lokalnie X” Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanego we współpracy z Akademią Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Fundacją Fundusz Lokalny w Leżajsku.

Koordynatorzy projektu:

mgr Elżbieta Toś, mgr Sylwia Dubiel

.

logo pl

Plakat

plakat1

Licznik

Odsłon artykułów:
298010

Goście

Odwiedza nas 17 gości oraz 0 użytkowników.

Main Page Contacts Search