W ramach realizacji projektu „Bezpieczni w świecie – bezpieczni w necie” dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas I – IV uczestniczyły w spotkaniach ze strażakami z OSP Sarzyna, które odbyły się w Domu Kultury w Sarzynie.

Strażacy przedstawili filmiki podejmujące tematykę zagrożeń przeciwpożarowych i innych niebezpiecznych zdarzeń. Przeprowadzili ćwiczenia pozorujące zagrożenie pożarem i pokazali, jak powinny zachować się osoby, które zauważą, że coś się pali, ktoś w domu zasłabł itp. Okazało się, że większość dzieci wiedziała, gdzie szukać pomocy i na jakie numery alarmowe należy zadzwonić w razie niebezpieczeństwa.

Niewątpliwą atrakcją spotkań była możliwość obejrzenia wozu strażackiego i jego wyposażenia.

Dyrekcja SP w Sarzynie i uczniowie wraz z wychowawczyniami składają serdeczne podziękowania Pani Prezes OSP w Sarzynie- Karolinie Adamiak oraz strażakom- Panu D. Żuczkowi, Panu K. Decowi i Panu P. Żyle za wspaniale spotkania.

Projekt współfinansowany ze środków programu „Działaj Lokalnie X” Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanego we współpracy z Akademią Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Fundacją Fundusz Lokalny w Leżajsku.

Koordynator projektu:

mgr Elżbieta Toś

.

logo pl

Plakat

plakat1

Licznik

Odsłon artykułów:
309088

Goście

Odwiedza nas 17 gości oraz 0 użytkowników.

Main Page Contacts Search