16 grudnia 2018 roku, w niedzielne popołudnie w naszej szkole miała miejsce kolejna, piąta już akcja charytatywna na rzecz Julii Józefary. W tym roku odbywała się ona pod hasłem „Serce dla Julii”. W ramach przedsięwzięcia został zaprezentowany „Koncert kolęd i pastorałek” w wykonaniu uczniów naszej szkoły i wychowanków przedszkola. To dla Julii uczestnicy koncertu zaśpiewali i zatańczyli na tle przepięknej dekoracji wykonanej przez nauczycieli i rodziców z klasy 2a. Koncert rozpoczęła Anna Wośko, uczennica  gimnazjum, pastorałką graną na klarnecie. Chór pod kierunkiem pani Edyty Zygmunt zaprezentował zgromadzonym gościom nastrojową kolędę pt. „Zawieja i beznadzieja”.

Dyrektor szkoły- pani Monika Milo powitała zgromadzonych gości i w pięknych, wzruszających słowach podziękowała sponsorom, darczyńcom, rodzicom, nauczycielom i uczniom za wsparcie finansowe, materialne i wszelkie zaangażowanie. Na ten wieczór przybyły całe rodziny, mieszkańcy Sarzyny i okolic. Już na początku udzielił się wspaniały, świąteczny, pełen dobroci nastrój, który trwał aż do końca.

Uroku pełnego blasku i przepełnionego radością dodały kolejne występy naszych uczniów z klas 1 – 3, a także przedszkolaków i gimnazjalistów, przygotowane pod kierunkiem wychowawców. Koleżanki i koledzy naszej bohaterki w świątecznych wierszach przedstawili wydarzenia związane z narodzinami Jezusa. Każda kolejna prezentacja piosenek i tańców swoją aranżacją i pięknymi strojami była gromko oklaskiwana przez publiczność. Na zakończenie uczennica Kamila Stachula wykonała kolędę, grając na flecie. Uwieńczeniem części artystycznej był taniec „Świąteczny mix mikołajkowy”, w którym podziwialiśmy umiejętności akrobatyczne młodych tancerzy, przygotowanych przez p. Paulinę Pacholarz.

Zakończeniu towarzyszyły wzruszające podziękowania mamy Julii i wychowawczyni.

Następnie wszyscy uczestnicy i goście z radością ruszyli na kiermasz, aby okazać dobre serce, zakupując ozdoby świąteczne przygotowane przez społeczność szkolną, rodziców i inne instytucje działające na terenie naszej miejscowości.

Dziękujemy wszystkim sponsorom za wsparcie finansowe, wykonawcom ozdób i darczyńcom.

Sponsorami naszego przedsięwzięcia byli: Pracownicy Urzędu Miasta i Gminy w Nowej Sarzynie, Elektrociepłownia w Nowej Sarzynie, Zakład Gospodarki Komunalnej- pan Jerzy Wołoch, Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe „Sarzyna”-Bogusław Miazga, Prywatny Gabinet Stomatologiczny- panie: Marzena i Paulina Szczębara, Szkoła Nauki Pływania- pan Dariusz Jaromin, Biuro Turystyczne „Apiso” w Nowej Sarzynie- pani Renata Osipa, Pracownicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Sarzynie, Koło Gospodyń Wiejskich w Sarzynie, a także Klub Seniora Sarzyna- pan Jan Pinderski, „Alette ” Usługi Krawieckie- pani Ewelina Dec – Grabiec.

W imieniu dyrekcji naszej szkoły i własnym składam serdeczne podziękowania ofiarodawcom za wsparcie finansowe i materialne, za wykonanie ozdób przekazanych na kiermasz, a także za okazaną współpracę i dobroć dla naszej Julii.

Całkowity dochód na rzecz Julii w tym roku wyniósł 14 485,63 złotych. Jest to suma dwukrotnie wyższa w porównaniu z ubiegłorocznym wynikiem. Dziękujemy sponsorom, którzy w sumie przeznaczyli dla Julii 5000 złotych, pozostała kwota to suma uzyskana ze sprzedaży ozdób. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.    

Elżbieta Kostek

.

logo pl

Plakat

plakat1

Licznik

Odsłon artykułów:
329368

Goście

Odwiedza nas 29 gości oraz 0 użytkowników.

Main Page Contacts Search