logosrwlogo pl 

          Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Sarzyna, we współpracy z Urzędem Miasta i Gminy Nowa Sarzyna oraz szkołami podstawowymi realizuje projekt, który uzyskał dofinansowanie z Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej”.

          Celem projektu jest upowszechnienie wśród młodych ludzi naszej gminy historii i dorobku kulturowego poszczególnych miejscowości, a przez to wzmocnienie poczucia tożsamości narodowej i przynależności do swoich małych ojczyzn. Projekt przebiegał będzie w trzech blokach tematycznych: 100 lat wolności, 100 lat codzienności i 100 lat smaków. W ramach działań projektowych opracowane zostaną m.in. gry terenowe i oznaczone miejsca, aby rozpropagować wiedzę o lokalnych wydarzeniach historycznych. Częścią projektu są również zajęcia fotograficzne, gdzie obok fotografowania uczniowie nauczą się obróbki starych zdjęć i wykonają autorskie foto-kolaże, z których utworzone zostaną wystawy. Fotografie stanowić będą również inspirację dla prac literackich, które powstaną w ramach gminnego konkurs. Uwieńczeniem działań projektowych będą imprezy patriotyczne z degustacją regionalnych potraw oraz wspólnym śpiewem pieśni patriotycznych.

Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej”

.

logo pl

Plakat

plakat1

Licznik

Odsłon artykułów:
309094

Goście

Odwiedza nas 22 gości oraz 0 użytkowników.

Main Page Contacts Search