W dniu 23.10.2019r. w Szkole Podstawowej w Rudzie Łańcuckiej miało miejsce rozstrzygnięcie gminnego konkursu plastycznego "Historia mojej małej ojczyzny". Konkurs skierowany do uczniów klas 4-6 zorganizowało Koło Gospodyń Wiejskich w Rudzie Łańcuckiej, w ramach projektu pod nazwą "GAUDE MATER POLONIA".

              Przedsięwzięcie miało na celu propagowanie wśród uczniów postaw patriotycznych, kształcenie poczucia świadomości narodowej i szacunku wobec ojczyzny poprzez ukazanie wydarzeń historycznych i postaci związanych z walką naszego narodu o niepodległość.

              Uczennice naszej szkoły - Natalia Mordyas (5b) i Karolina Chmielowiec (6c) przygotowały prace plastyczne i zostały nagrodzone przez komisję konkursową I miejscem ex aequo.

Natalia wykonała portret Stanisława Kamińskiego - młodego sarzyniaka o pseudonimie "Stasiu Krawiec", który brał udział w Powstaniu Warszawskim i zmarł od rany w brzuch w jego początkowej fazie. Karolina zaś przedstawiła przejmującą scenę rozstrzelania mężczyzn podczas pacyfikacji Woli Zarczyckiej w dniu 20 czerwca 1943r.

SERDECZNIE GRATULUJĘ LAUREATKOM KONKURSU GMINNEGO !

Edyta Zygmunt

.

logo pl

Plakat

plakat1

Licznik

Odsłon artykułów:
324412

Goście

Odwiedza nas 45 gości oraz 0 użytkowników.

Main Page Contacts Search