19 listopada 2019r. odbyło się uroczyste wręczenie nagród w Gminnym Konkursie Literackim, który przeprowadzony został w ramach projektu „Nowosarzyńskie drogi do wolności”, sfinansowanego ze środków dotacji Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017 – 2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej”.

                 Konkurs adresowany był do uczniów szkół podstawowych z terenu Gminy Nowa Sarzyna. Zadaniem uczestników było przygotowanie pracy twórczej, inspirowanej historycznymi fotografiami z rodzinnych albumów. Na konkurs wpłynęło 23 prace, prezentujące różne rodzaje i gatunki literackie. Najczęściej młodzi ludzie realizowali się w opowiadaniach, ale pojawiły się również wiersze, kartki z pamiętnika, wywiady, listy. Jury powołane przez organizatora zdecydowało się przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

                I miejsce ex aequo: Oliwia Dubiel ze Szkoły Podstawowej w Rudzie Łańcuckiej i Konrad Baran ze Szkoły Podstawowej w Łętowni;

                II miejsce ex aequo: Szymon Półćwiartek i Michał Kusy ze Szkoły Podstawowej w Tarnogórze;

                III miejsce ex aequo: Aleksandra Zych ze Szkoły Podstawowej w Jelnej i Ilona Woś ze Szkoły Podstawowej w Rudzie Łańcuckiej;

               Wyróżnienia: Karolina Wiatr ze Szkoły Podstawowej w Jelnej oraz Magdalena Kuranty ze Szkoły Podstawowej w Tarnogórze.

Serdecznie gratulujemy nagrodzonym uczniom oraz opiekunom: Pani Stanisławie Ożóg, Pani Karolinie Rychel, Pani Alicji Wlaź i Panu Dariuszowi Żakowi.

Nagrody w konkursie ufundował Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Sarzyna, Pan Andrzej Rychel, który uczestniczył w uroczystości i osobiście gratulował uczestnikom.

.

logo pl

Plakat

plakat1

Licznik

Odsłon artykułów:
333208

Goście

Odwiedza nas 35 gości oraz 0 użytkowników.

Main Page Contacts Search