We wtorek, 29.09.2020 roku nasza szkoła włączyła się w akcję „Sprzątanie Świata – Polska 2020” pod hasłem: „Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję”. 

Celem tegorocznej akcji było zwrócenie uwagi na plastik. Jak pokazują badania, Polak na co dzień zużywa bardzo duże ilości opakowań plastikowych. Jednorazowe torby na zakupy, butelki, słomki, kubki to tylko wierzchołek góry lodowej.

„Sprzątanie Świata” ma na celu zwiększenie świadomości ekologicznej wśród dzieci, młodzieży i dorosłych oraz inicjowanie działań ograniczających negatywny wpływ człowieka na środowisko naturalne. Akcja uświadomiła uczniom, że rozwiązaniem problemu zaśmieconego otoczenia jest nie tylko  coroczna zbiórka śmieci, lecz głównie zmiana nawyków obecnych w codziennym życiu, segregacja i umiejętne gospodarowanie odpadami. Uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami, wyposażeni w worki i rękawiczki, ruszyli do walki o czyste środowisko. Sprzątali teren wokół szkoły, domu kultury, sklepu, drogę i pobocza oraz ścieżkę rowerową Nowa Sarzyna - Łętownia i część lasu. Dzięki sprzyjającej pogodzie akcja przebiegła szybko i sprawnie, a efekty pracy uczniów okazały się zadowalające.

Tegoroczne działania uświadomiły uczniom, że wyrzucone do wody lub porzucone w lesie szklane i plastikowe butelki, foliowe torby i opakowania po produktach spożywczych stwarzają bezpośrednie zagrożenie dla naszego środowiska. Akcja „Sprzątanie Świata” corocznie pokazuje, że w naszej szkole kształci się pokolenie twórcze, aktywne, pozytywnie zaskakujące świadomością ekologiczną oraz poczuciem odpowiedzialności za losy nie tylko najbliższego otoczenia, ale także całej planety. Praca na rzecz ochrony środowiska trwa w naszej szkole przez cały rok.

Dziękujemy uczniom za ich ogromne zaangażowanie w tę akcję!

Szkolny koordynator - Lucyna Paszek

.

logo pl

Plakat

plakat1

Licznik

Odsłon artykułów:
363989

Goście

Odwiedza nas 21 gości oraz 0 użytkowników.

Main Page Contacts Search