W ramach programu „NIEPODLEGŁA” na lata 2017-2022 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w programie dotacyjnym "Koalicje dla Niepodległej" oraz wynikającym z niego zadaniu pod nazwą własną „Upowszechnianie wiedzy o Bitwie Warszawskiej wśród mieszkańców miasta i gminy Nowa Sarzyna”.    Pogłębianie wiedzy na temat tego historycznego wydarzenia, odbywało się przez oglądanie panelu dyskusyjnego, poprzez naukę zapomnianych piosenek związanych z Bitwą Warszawską oraz udział w konkursie plastycznym na ilustrację do wybranej przez każdą szkołę w gminie, piosenki.

       Ostatni etap tego zadania polegał na nagraniu wersji muzycznej wybranego utworu i udostępnieniu jej na szkolnej stronie internetowej.

Uczniowie naszej szkoły zmierzyli się z utworem pt. "Maki"-.do słów Kornela Makuszyńskiego i muzyki Stanisława Niewiadomskiego ".

       Najpierw wytrwale ćwiczyliśmy śpiew. Nieco więcej czasu potrzebowaliśmy na opanowanie niesfornych flażoletów. Dołączyliśmy jeszcze pracowite dzwonki i... zapraszam do obejrzenia filmu, który nagraliśmy wspólnymi siłami.

koordynator projektu- Edyta Zygmunt

 

.

logo pl

Ministerstwo Edukacji Narodowej

logominister

Poznaj Polskę

logopoznajpolske

Plakat

plakat1

Licznik

Odsłon artykułów:
412366

Goście

Odwiedza nas 35 gości oraz 0 użytkowników.

Main Page Contacts Search