mpotega

Od połowy września 2020r. uczniowie klas siódmych pod okiem swoich nauczycielek matematyki- pań Małgorzaty Szymuli i Renaty Słomiany biorą udział w realizacji projektu mPotega „Po co mi matematyka?”. Z powodu pandemii zajęcia zostały zawieszone i wznowione dopiero od 17 maja.

Siódmoklasiści skończyli zajęcia w ramach pierwszego modułu- „Remontujemy”. Makiety działki z domem są już gotowe, będziemy mogli je podziwiać 21 czerwca podczas realizacji ostatniego etapu.

Po powrocie do szkoły uczniowie rozpoczęli realizację drugiego modułu – „Gotujemy”. Wykonali obliczenia dotyczące kosztorysu zakupów niezbędnych do otwarcia restauracji - akcesoriów kuchennych i wyposażenia oraz przygotowali mini biznes plan otwarcia lokalu. W drugim etapie modułu „Gotujemy” uczestnicy projektu przygotują menu ze szczegółowymi przepisami potraw, wykorzystując ułamki zwykłe i dziesiętne. W ostatnim etapie natomiast wykonają plakat reklamujący ich restaurację. Na zakończenie odbędzie się degustacja potraw przygotowanych przez każdą z grup.

Efektami pochwalimy się już wkrótce.

.

logo pl

Ministerstwo Edukacji Narodowej

logominister

Poznaj Polskę

logopoznajpolske

Plakat

plakat1

Licznik

Odsłon artykułów:
418007

Goście

Odwiedza nas 26 gości oraz 0 użytkowników.

Main Page Contacts Search