mpotega

W Szkole Podstawowej w Sarzynie uczniowie już wiedzą, do czego będzie potrzebna im matematyka. W ostatnim tygodniu nauki- 21 czerwca odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu podczas wyjątkowej akademii z udziałem rodziców i zaproszonych gości.

Uczniowie zaprezentowali swoje makiety domów jednorodzinnych (moduł I) oraz pyszne i atrakcyjnie wyglądające potrawy (moduł II). Zaproszone Jury wyłoniło trzy zwycięskie zespoły. W ramach modułu trzeciego zaproszono przedstawicieli dwóch zawodów (budowlanego i gastronomicznego), a byli to architekt Pani Iwona Paluch – Grunt oraz właścicielka cukierni Karmelove- Pani Anna Paszek.

Zaproszeni goście opowiadali o zastosowaniu i wykorzystaniu matematycznych umiejętności w ich pracy. Najbardziej spektakularnym etapem modułu było przygotowanie menu ze szczegółowymi przepisami potraw. Wykorzystano tu umiejętność posługiwania się ułamkami dziesiętnymi.

Zakończenie było bardzo miłą chwilą, gdyż czekała na wszystkich degustacja przygotowanych potraw. Wszyscy świetnie się bawili, niemal nie zauważając, że właśnie uczą się matematyki w praktyce.

 

.

logo pl

Ministerstwo Edukacji Narodowej

logominister

Poznaj Polskę

logopoznajpolske

Plakat

plakat1

Licznik

Odsłon artykułów:
417997

Goście

Odwiedza nas 40 gości oraz 0 użytkowników.

Main Page Contacts Search