11 grudnia najmłodszych uczniów naszej szkoły odwiedził św. Mikołaj, dźwigając na plecach wór pełen prezentów. Wszystkie przedszkolaki otrzymały wyjątkowe upominki, a dodatkową niespodzianką była przejażdżka saniami samego świętego.
           Dziękujemy Mikołaju za wspólnie spędzony dzień, który przepełniony był radością i wspaniałymi emocjami.

Agnieszka Dudas

View the embedded image gallery online at:
http://gsasarzyna.pl/index.php?limitstart=0#sigFreeId03d44f64c9

3 grudnia 2017r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Kuryłówce miało miejsce rozstrzygnięcie XX edycji Powiatowego Festiwalu Piosenki MIKOŁAJ.

Nasza szkoła wzięła w nim udział po raz pierwszy i to z niemałym sukcesem.

Wśród 18 wokalistów walczących o zaszczytne miejsca w trzech kategoriach wiekowych znaleźli się Antoni Węglarz z kl. Vb i Aleksandra Kostek z kl. III gimnazjum. Występ w niedzielne popołudnie związany był z werdyktem JURY w eliminacjach wstępnych. Miały one miejsce 29 listopada w godzinach popołudniowych, a przystąpiło do nich prawie 50 uczestników. Emocje były tym większe, że w niedzielę uczestnicy kolejny raz podlegali ocenie JURY, którego skład był inny niż poprzednio.

Podsumowując:

w kategorii klas IV – VI, Antek swoim wykonaniem „Zimnego drania” zdobył wyróżnienie, a Ola w kategorii łączącej uczniów kl. VII i gimnazjum, wykonując piosenkę „Ruchome piaski”, zajęła II miejsce ex aequo z Jackiem Piechem z Nowej Sarzyny. Pierwszego miejsca w tej kategorii nie przyznano.

Biorąc udział w konkursach, każdy uczestnik marzy o wygranej. Jak widać, nie jest to takie proste. Jednak każdy występ wiąże się ze zdobywaniem nowych doświadczeń, odkrywaniem sposobów na pokonanie tremy… . Ola i Antek pięknie reprezentowali naszą sarzyńską szkołę w środowisku lokalnym, czego im serdecznie gratuluję!

Edyta Zygmunt

 

View the embedded image gallery online at:
http://gsasarzyna.pl/index.php?limitstart=0#sigFreeId5d81fd350c

W dniu 10 listopada 2017r. odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia upamiętniająca 99. Rocznicę Odzyskania Niepodległości, przygotowana przez uczniów klas szóstych pod opieką wychowawczyń – pani Joanny Kurylak i Edyty Zygmunt.

Montaż słowno – muzyczny połączony z elementami dramy poświęcony był pamięci tych wszystkich, którzy w imię miłości do Ojczyzny zdolni byli poświęcić jej to, co najcenniejsze – własne życie. Zaduma, smutek, oczekiwanie, niepewność, ale także radość i duma z bycia Polakami emanowała zarówno z wierszy, jak i z piosenek, których na sali gimnastycznej mogli posłuchać zgromadzeni uczniowie klas I – VII.

Miłymi gośćmi tej uroczystości były dzieci ze starszych oddziałów przedszkolnych, które okazały naprawdę dojrzałymi odbiorcami prezentowanych treści. Duże wrażenie wywarła na nich zwłaszcza scena przygotowana przez uczennice kl. VIIa, ilustrująca zniewolenie Polski w symbolu Białego Orła i jej ostateczne rozdarcie przez trzech zaborców.

Pozostając w tym podniosłym narodowym duchu, sześcioosobowa grupa uczniów klas szóstych: Marzena Banaś, Aleksandra Jaworska, Kinga Paszek, Paulina Paszek, Sara Szydło i Hubert Żołądź, wzięła udział we wspólnym śpiewie pieśni patriotycznych, które miało miejsce w Domu Strażaka w Rudzie Łańcuckiej w dniu 12 listopada 2017r. Wśród 32 „PIEŚNI W DRODZE KU WOLNOŚCI” nasi uczniowie wykonali następujące utwory: „O mój rozmarynie”, „Warczą karabiny”, „Pałacyk Michla”, „Polskie kwiaty” i piękną piosenkę Jana Pietrzaka „Żeby Polska była Polską”. Honorowym gościem tego spotkania z piosenką patriotyczną był pan Henryk Atemborski, który w ubiegłym roku gościł w murach naszej szkoły. Życzymy mu dużo zdrowia i ogromnej radości ze zbliżającej się setnej rocznicy tego pięknego święta!

Edyta Zygmunt

View the embedded image gallery online at:
http://gsasarzyna.pl/index.php?limitstart=0#sigFreeId94dd4eea71

Licznik

Odsłon artykułów:
199236

Goście

Odwiedza nas 8 gości oraz 0 użytkowników.

Main Page Contacts Search