17 września w ramach działań profilaktyczno - edukacyjnych odbyło się spotkanie uczniów klas siódmych i ósmych z funkcjonariuszami policji- kom. Janem Kucło i mł. asp. Pawłem Kowalczykiem na temat odpowiedzialności prawnej nieletnich. Celem prelekcji było zapobieganie przejawom demoralizacji wśród młodzieży. Policjanci przekazali najważniejsze informacje związane z odpowiedzialnością prawną nieletnich w przypadku konfliktu z prawem. Uświadomili młodzieży konsekwencje wynikające z kontaktu ze środkami odurzającymi oraz zagrożenia związane z dopalaczami. Zebrani z zainteresowaniem wysłuchali wykładu.

Mamy nadzieję, że udział uczniów w prelekcji przyczynił się do wzrostu świadomości konsekwencji niewłaściwego postępowania oraz pozwoli im uniknąć konfliktu z prawem.

 mpotega

W Szkole Podstawowej w Sarzynie uczniowie już wiedzą, do czego będzie potrzebna im matematyka. W ostatnim tygodniu nauki- 21 czerwca odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu podczas wyjątkowej akademii z udziałem rodziców i zaproszonych gości.

Uczniowie zaprezentowali swoje makiety domów jednorodzinnych (moduł I) oraz pyszne i atrakcyjnie wyglądające potrawy (moduł II). Zaproszone Jury wyłoniło trzy zwycięskie zespoły. W ramach modułu trzeciego zaproszono przedstawicieli dwóch zawodów (budowlanego i gastronomicznego), a byli to architekt Pani Iwona Paluch – Grunt oraz właścicielka cukierni Karmelove- Pani Anna Paszek.

Zaproszeni goście opowiadali o zastosowaniu i wykorzystaniu matematycznych umiejętności w ich pracy. Najbardziej spektakularnym etapem modułu było przygotowanie menu ze szczegółowymi przepisami potraw. Wykorzystano tu umiejętność posługiwania się ułamkami dziesiętnymi.

Zakończenie było bardzo miłą chwilą, gdyż czekała na wszystkich degustacja przygotowanych potraw. Wszyscy świetnie się bawili, niemal nie zauważając, że właśnie uczą się matematyki w praktyce.

 

mpotega

Od połowy września 2020r. uczniowie klas siódmych pod okiem swoich nauczycielek matematyki- pań Małgorzaty Szymuli i Renaty Słomiany biorą udział w realizacji projektu mPotega „Po co mi matematyka?”. Z powodu pandemii zajęcia zostały zawieszone i wznowione dopiero od 17 maja.

Siódmoklasiści skończyli zajęcia w ramach pierwszego modułu- „Remontujemy”. Makiety działki z domem są już gotowe, będziemy mogli je podziwiać 21 czerwca podczas realizacji ostatniego etapu.

Po powrocie do szkoły uczniowie rozpoczęli realizację drugiego modułu – „Gotujemy”. Wykonali obliczenia dotyczące kosztorysu zakupów niezbędnych do otwarcia restauracji - akcesoriów kuchennych i wyposażenia oraz przygotowali mini biznes plan otwarcia lokalu. W drugim etapie modułu „Gotujemy” uczestnicy projektu przygotują menu ze szczegółowymi przepisami potraw, wykorzystując ułamki zwykłe i dziesiętne. W ostatnim etapie natomiast wykonają plakat reklamujący ich restaurację. Na zakończenie odbędzie się degustacja potraw przygotowanych przez każdą z grup.

Efektami pochwalimy się już wkrótce.

.

logo pl

Ministerstwo Edukacji Narodowej

logominister

Poznaj Polskę

logopoznajpolske

Plakat

plakat1

Licznik

Odsłon artykułów:
412376

Goście

Odwiedza nas 27 gości oraz 0 użytkowników.

Main Page Contacts Search